O TANGU

ARGENTINSKÉ TANGO – ZAVŘI OČI A TANČI …

v OBEJMUTÍ toho druhého vnímej všemi smysly,

co se právě  děje TADY A TEĎ.

A v každém z nás se toho děje mnoho, na různých úrovních, podle toho v jakém momentě se v životě nacházíme, jakou zkušenost si s sebou přinášíme, v jaké náladě se právě nacházíme, zda-li s tangem teprve začínáme anebo už ho tančíme roky a nemůžeme bez něj žít :o). Je to setkání muže a ženy, které v prostoru vytváří TANČENÝ PŘÍBĚH BEZE SLOV během těch 3 – 4 min, co skladba trvá.

Pokud vás tango nějakým způsobem oslovuje, sníte si o něm, díváte se na „videa s tango vystoupeními úžasných tanečníků“, pohráváte si s myšlenkou, že „jednou“ začnete…ale vkrádá se „to pro mě není, neumím tančit“ –  doporučuji:

Začněte TADY A TEĎ :o)

Nečekejte na partnera/partnerku, nepochybujte o sobě, o svých pohybových schopnostech. Z mnohaleté taneční  i lektorské zkušenosti vím, že zpočátku není jednoduché ovládat svoje tělo, natož harmonicky někoho vést (muži) nebo odpovídat (ženy), ale tělo je naším vyjadřovacím  nástrojem, který je s námi celý život a když se ho naučíme více vnímat, vědoměji s ním pracovat,  o to lépe vyjádříme pohybem hudbu, náš prožitek, naši radost z tanga…  o to harmoničtěji se nám bude pak v páru tančit.

Tango propojuje lidi napříč věkem, profesemi, národy,  je to lék na samotu, pomáhá překlenout nelehká období v životě, přináší radost z pohybu na krásnou hudbu a také z nových setkání na kurzech, seminářích a v tango tančírnách tzv. milongách. Ty se organizují po celém světě a jsou setkáváním lidí, kterým tango zkrátka učarovalo.

Doufám, že učaruje i Vám jako kdysi mně a mému partnerovi.

Přeji hodně trpělivosti a radosti na vaší cestě s tangem.

Lída Janská a Antonio Aldea