SEMINÁŘE

Víkendové nebo celodenní semináře tanga i ve vašem místě.

Ozvěte se, domluvíme se podle situace a možností.   

 Lída – tel. 604 207 225            Mail: lida@tangopraha.cz

♣  ♣  ♣   

 Léto 2024 

 “ TVOJE  TANGO  ZAČÍNÁ  V  TICHU . . . „

TANEČNÍ  SEMINÁŘ  PRO PÁRY A JEDNOTLIVCE

        K Y T L I C E     20.  – 23. června  2024

V nádherné přírodě lužických hor budeme opět naslouchat

svému tělu i zurčení potoka, tónům tanga i šumění stromů… 

Zaměříme se na prohloubení vnímavosti a citu prostřednictvím různých tanečních technik směřujících k tangu, na zlepšení postavení těla, tím i rovnováhy, pohybu, vystavění měkkého, příjemného a zároveň pevného obejmutí. Nedílnou součástí je práce s dechem a  vlastní energií a jejich lepší využití při tanci.

Rozvrh je koncipován tak,  aby byl čas na protančení probíraných témat,  na individuální přístup ke každému účastníku a také na odpočinek, třeba v okolních lesích :o).

Výuky je možné doladit ještě soukromou lekcí podle dohody na místě.

Rozvrh výuky:

Čtvrtek     19 – 21h

Pátek        10 – 14     16 – 18h      večer volný trénink/ individuální lekce

Sobota     10 – 13h     15.30 – 18  večer volný trénink/ individuální lekce

Neděle     10 – 14h

Cena  sosutředění:  3 800.- / člověk  – zahrnuje výuku a sál po celou dobu soustředění

Cena ubytování:    720 ,-/ noc/ prostorný apartmán až pro 3 lidi

                                      360,-/noc/ člověk při obsazenosti 2 lidmi

                                       240,-/ noc/ člověk při obsazenosti 3 lidmi

S sebou: Karimatka nebo podložka na zem,  lehký šátek ve tvaru čtverce o velikosti přibližně  80 x 80 cm,  knížku o velikosti přibližně  školního sešitu A5.

Oblečení: Silné / protiskluzové ponožky pro cvičení na zemi i v prostoru, celkově pohodlné tréninkové oblečení, raději i teplejší pro případ chladnějšího počasí. Boty –  nejlépe taneční, tréninkové nebo aspoň pohodlné civilní, které lehce kloužou na dřevěné podlaze (ne s gumovou podrážkou). Dámské taneční boty na podpatku nejsou podmínkou, ale samozřejmě, je dobré si zatančit i v nich, pokud je máte.

Ubytování  KytlicePenzion: Prostorné apartmány pro 2 – 3 dospělé.  1x manželská + 1 postel + 1 rozkládací křeslo, vlastní WC, sprcha, kuchyňka se sklokeramickou deskou, varnou konvicí, ledničkou a základním nádobím. Mikrovlnná trouba jedna pro celý penzion.  Parkování zdarma na dvoře penzionu.

Taneční sál –  Kytlice-Mlýny: Tichý, prostorný, parketový sál s výhledem do korun stromů a zurčícím potokem téměř pod okny. Toalety v budově.

Stravování:  Snídaně si účastníci zajišťují sami.  Obědy a večeře – podle zájmu lze v hospodě přímo pod sálem ve Mlýnech. V Kytlici jsou další 2 – 3 hospody  a prodejna potravin včetně drogerie, která je otevřena i o víkendu. Větší možnosti nákupů v malebném městečku Česká Kamenice (10km) nebo Novém Boru(7km).

Doprava  Praha – Kytlice:   

Auto:  z Prahy cca 1,5 hod přes Mělník, Nový Bor, Polevsko.

Vlak:  Praha Hlavní nádraží – Děčín krásnou krajinou podél Labe, v Děčíně přestup směr Rumburk do zastávky Kytlice, celkem 2,30hod   Spoje na sebe navazují. Z nádraží  v Kytlici je penzion na dohled, pěšky 5 min.

DŮLEŽITÉ  INFORMACE:  Kytlice (ubytování) a její část Kytlice -Mlýny (sál) jsou od sebe vzdáleny asi 2,5km.  Je to sice krásná procházka, ale přeci jen je dobré počítat s autem pokud se budete na odpolední přestávku vracet do penzionu v Kytlici a potom zpět do sálu ve Mlýnech na odpolední část. U sálu  v Mlýnech je dostatek místa na parkování.

PŘIHLÁŠENÍ A PLATBA 

Přihlášku zašlete mailem nebo sms –  uveďte vaše jméno/jména a telefonický kontakt

Mail:       lida@tangopraha.cz

Mobil:    604 207 225  lída janská

Platba.    žádáme o zaplacení NEVRATNÉ zálohy 1000,-/ os. bankovním převodem nebo v hotovosti dle dohody.  Účet:  2900604183/ 2010   Fio banka

UZÁVĚRKA  PŘIHLÁŠEK  VČETNĚ  ZAPLACENÉ  ZÁLOHY 

8. ČERVNA 2023.

!! DOPORUČUJEME PŘIHLÁSIT SE, CO NEJDŘÍVE, jelikož nabízený penzion už je vedle naší rezervace plně obsazen a další ubytovací zařízení se rychle plní, zvláště o červnovém víkendu :o).  Další ubytování  blízko našeho penzionu: Penzion Falknov, Stará Mlékárna, Zátiší Karla Horníčka…

Těšíme se na vás a na společně strávené chvíle tancem :o)

Lída  a  Toni

♣   ♣   ♣ 

Tyto sobotní seminář zahájíme opět od konce září 2024. 

Děkujeme všem účastníkům, kteří vytvářeli pěknou, pracovně-taneční atmosféru na minulých seminářích :o). 

TANGO – VĚNUJME SE SAMI SOBĚ- CHVILKU :o)

TRÉNINKOVÝ SEMINÁŘ PRO VŠECHNY ZÁJEMCE

  • JEDNOTLIVCE, PÁRY, ZAČÁTEČNÍKY, POKROČILÉ, 

KTEŘÍ  CHTĚJÍ:

  • Věnovat  se „chvilku“ svému DECHU, svému TĚLU, svému POHYBU…     
  •  Zlepšovat POSTAVENÍ TĚLA, ROVNOVÁHU, OBEJMUTÍ…
  • Prohlubovat VNÍMAVOST a CIT – JAK se pohybuji,
  •                                                                                     KAM směřuji,
  •                                                                                     CO vyjadřuji . . .

OBSAH  – Jednoduchá taneční cvičení na zemi a v prostoru směřující k uvolnění a zároveň k posilování těla a tudíž k jeho lepšímu ovládání. Každý seminář se věnuje některému  tématu/tématům více např. práci zad, pánve, chodidel a na to je pak zaměřena taneční tréninková část. Ta má za cíl dostat dané téma více „pod kůži“, aby tančící postupně vydrželi tančit celé tango, tandu  a poté celou noc :o) s dobrým postavením těla v příjemném obejmutí. S tím souvisí harmonie v páru, kdy partneři na sobě nevisí, navzájem se nestrkají, netahají apod. a mohou tak lépe využívat vlastní energii pro tanec.

Seminář trvá 5 hodin právě proto, aby byl dostatek času na procvičení, uchopení daného tématu, na co v běžných kurzech není čas. Koná se v sobotu, aby měli možnost se zúčastnit  i mimopražští zájemci a taneční den se mohl případně zakončit na nějaké z pražských milong.

Sobota  13.30 – 18.30,  Zborovská 22, Praha 5 – Smíchov 

Krásný, parketový sál až pod střechou s denním světlem, kam ruch města nedoléhá :o). Další vybavení – minikuchyňka, dámské a pánské toalety, 2 šatny. Na rohu téhož domu je  kavárna a restaurace. 

S sebou:  Pohodlné tréninkové oblečení na cvičení na zemi i ve stoje, taneční boty nebo aspoň ponožky, karimatka/podložka na zem – kdo upřednostňuje svoji, jinak si lze zapůjčit v místě. Svačinu :o) na krátkou přestávku. 

Přihlášky:  mail: lida@tangopraha.cz  nebo  sms 604 207 225

Nejpozději do 5 dnů před konáním každého semináře včetně úhrady, buď zálohy 200,-/člověk nebo celé platby, kterou lze zaslat na níže uvedený účet anebo zaplatit na místě v hotovosti.  Č.účtu: 2900604183/2010 – do zprávy stačí vaše jméno. 

TĚŠÍME SE NA SPOLEČNÉ TANGOVÁNÍ  :o)

Lída a Toni

♣  ♣  ♣